Popis ravnatelja Središnje obavještajne agencije

Središnja obavještajna agencija (CIA), službeno stvorena 1947, glavna je strana obavještajna i kontraobavještajna agencija američke vlade. CIA-u na čelu su direktor i zamjenik ravnatelja, od kojih samo jedan može biti vojni časnik. Direktor središnje obavještajne službe (DCI) služi kao glavni obavještajni savjetnik predsjednika Sjedinjenih Država. Ovo je kronološki poredan popis redatelja, od najranijih do najnovijih.

  • Rear Adm. Sidney W. Souers, američki mornarički rezervat (23. siječnja 1946. - 10. lipnja 1946.)
  • Porufnika. General Hoyt S. Vandenberg, američka vojska (10. lipnja 1946. - 1. svibnja 1947.)
  • Redovni upravitelj Roscoe H. Hillenkoetter, američka mornarica (1. svibnja 1947. - 7. listopada 1950.)
  • General Walter Bedell Smith, vojska SAD-a (7. listopada 1950. - 9. veljače 1953.)
  • Allen W. Dulles (26. veljače 1953. - 29. studenog 1961.)
  • John A. McCone (29. studenog 1961. - 28. travnja 1965.)
  • Vice Adm. William F. Raborn, ml. Američke mornarice (28. travnja 1965. - 30. lipnja 1966.)
  • Richard M. Helms (30. lipnja 1966. - 2. veljače 1973.)
  • James R. Schlesinger (2. veljače 1973. - 2. srpnja 1973.)
  • William E. Colby (4. rujna 1973. - 30. siječnja 1976.)
  • George HW Bush (30. siječnja 1976. - 20. siječnja 1977.)
  • Admin Stansfield Turner, američka mornarica (9. ožujka 1977. - 20. siječnja 1981.)
  • William J. Casey (28. siječnja 1981. do 29. siječnja 1987.)
  • William H. Webster (26. svibnja 1987. - 31. kolovoza 1991.)
  • Robert M. Gates (6. studenog 1991. - 20. siječnja 1993.)
  • R. James Woolsey (5. veljače 1993. - 10. siječnja 1995.)
  • John M. Deutch (10. svibnja 1995. - 15. prosinca 1996.)
  • George J. Tenet (11. srpnja 1997. - 11. srpnja 2004.)
  • Porter J. Goss (24. rujna 2004. - 26. svibnja 2006.)
  • General Michael V. Hayden, zrakoplovne snage SAD-a (30. svibnja 2006. - 13. veljače 2009.)
  • Leon E. Panetta (13. veljače 2009. - 30. lipnja 2011.)
  • General David Petraeus, vojska SAD-a (6. rujna 2011. - 9. studenog 2012.)
  • John Brennan (8. ožujka 2013. - 20. siječnja 2017.)
  • Mike Pompeo (23. siječnja 2017. do 26. travnja 2018.)
  • Gina Haspel (21. svibnja 2018.)
Ovaj je članak nedavno pregledala i ažurirala Amy Tikkanen, menadžer za popravke.